Monthly Archives: August 2009

Tinklapius kurkime lengviau

Šiuo straipsneliu pabandysiu padėti naujiems, gal kiek daugiau pažengusiems tinklapių kūrėjams. Kiekvienas, kuris nusprendė savo ateitį sieti su tinklapių kūrimu turėtų naudoti jiems darbą lengvinančius produktus. Programuotojai naudoti MVC karkasą, HTML dizaineriai CSS “reset” (neradau atitikimo lietuvių kalboje) arba CSS karkasą.
Read more »

Bylų užkrovimas į serverį naudojant Zend Framework

Mano paties rašytas straipsniukas, kaip Zend Framework pagalba lengvai užkrauti bylas į serverį. Tikiuosi rasite naudingos informacijos.

Read more »

Šriftai programavimui

Visur ieškom patogumo, kodėl jo nesusidarius ir savo redaktoriaus lange? Read more »

Išleistas Zend Framework 1.9.1

Šiandien išleistas Zend Framework 1.9.1 turintis daugiau kaip 30 klaidų pataisymų 17 komponentų. Skubėkime atsinaujinti.

Pilną klaidų sąrašą rasite čia: http://framework.zend.com/changelog/1.9.1

Verta paskaityti #2

Easy Unit Testing – Straipsnelis apie php testavima naudojant įrankius kaip PHPUnit ir pan. Asmeniškai pats nenaudoju tokių dalykų nors savaime aišku, kad reikėtų, tačiau tokiem testam reikia laiko kurio dažniausiai nebūna.

17 PHP Practices That Should Be Banished Forever – Tikrai vertas dėmesio straipnsniukas apie tai ko turėtų nedaryti PHP programuotojai.

work with TwitterData in PHP – Twitter’ui įsivažiuojant Lietuvoje manau daug, kam bus naudingas straipsnelis, kaip galima manipuliuoti Twitter’iu.

Gerų pasiskaitymų.

Testuojam puslapius su Internet Explorer įvairiomis versijomis

Jei kuriate tinklapių dizainus, tiksliau juos karpote ir koduojete kaip žinoma, juos reikia pratestuoti ant įvairiausių interneto naršyklių. Didelės problemos nėra nes visos naršyklės gali būti atsisiūstos ir įdiegtos. Tačiau ką daryti jei reikia puslapį pratestuoti su skirtingomis Internet Explorer versijomis? Šiandien atėjus į darbą kolega parodė ištiesų neblogą įrankį IETester. Nors įrankis nėra išbaigtas (alpha versija), tačiau gana patogus, galima papildomai įsidiegti “Debug Bar” kuris kažkiek primena Firefox įskiepį Firebug. Su IETester galite ištestuoti dizainą su šiomis Internet Explorer versijomis: IE5.5, IE6, IE7, IE8.

ietester

JavaScript panaudojimas tinklapiuose

Taigi koks būtų optimaliausias sprendimas, kada naudoti JavaScript ir kada ne? Manau nodoti JavaScript reikia ten kur jo tikrai reikia arba ten kur vartotojui būtų kokie nors palengvinimai. Geriausias pavyzdys gal būtų nuotraukų galerijos, mane labai erzina kaip peržiūrint nuotraukas puslapis persikrauna, taigi kodel nepasinaudojus, kokiu nors JS galerijos skriptu, kur nuotraukos būtų kraunamos su JS?

jquery_logo_color_onwhite

Labai dažnai pasitaikanti klaida tinklapiuose yra JS  nesuderinamumas su kitomis naršyklėmis, pavyzdžiui progrmuotojas sukūręs kokią nors JS funkciją dažniausiai pratestuoja IE, Firefox kartais Opera naršyklėse, o kitos lieka už borto. Teko aplankyti tokių tinklapių naršant su Safari, kur JS neveikia arba veikia netaip kaip turėtų. Geriausias būdas spręsti tokias problemas naudoti JS karkasus kaip jQuery, MooTools, Prototype ar kitus. Tada klaidos tikimybe sumžėja dvigubai ir tuo pačiu darbas vyksta greičiau.

Neveltui užsiminiau apie JS karkasus. Asmeniškai pats labai dažnai naudoju jQuery, tai ištiesų labai profisionalus, greitas ir lankstus karkasas, pagreitinantis JS programavimą keletą kartų. Taip pat internete pilna įvairiausių įskiepių, kurių pagalba galite greitai sukurti patogius naršymui tinklapius.

Socialinių tinklų auka

Nors ankščiau buvau labai skeptiškas įvairiems socialiniams tinklams, tačiau gyvenimas privedė iki to, kad teko suprasti, su jeis blogai be jų dar blogiau. Taigi galite pasveikinti o gal paguosti naują socialinių tinklų auką t.y. mane.

Galite mano gyvenimą sekti ir sumanim pabendrauti šiuose socialiniuose tinkluose Twitter, Facebook, One.lt.