Monthly Archives: May 2010

Nuomonė apie iPad

Internete pastaruoju metu daug diskutuojama apie naujausią Apple kūrinį iPad. Vieniems jis patinka, kitiems nepatinka, treti šiaip Apple nemėgsta. Kadangi jau teko nors ir trumpai, bet patčiupinėti šį aparatą, nusprendžiau išdėstyti savo nuomonę blogo įraše.

Nors iPad čiupinėjau jau gerokai prieš savaitę, įkvėpimo davė naujausias šiuo metu Nežinau.lt įrašas, bei diskusijos apie iPad maniškiam Twitter sraute.

Toliau įrašą tęsiu labai kritiška nuomone apie šį naują Apple produktą, nes jo panaudojimo prasmės dar neradau, nors iš pradžių buvau juo labai susidomėjęs. Jo panaudojimo galimybių sumaščiau nedaug, pasistengsiu aprašyti visas ir kodėl iPad nelabai tam tinka.

Darbui. Tikriausiai daugelis sutiks, kad darbui nelabai jis tinka, nors klaviatūra ir gana aiški ir didoka, bet rinkti tekstą ant ekrano nėra patogu, ir tikriausiai nelabai sveika jūsų kaklui. Nors jis ir kompaktiškas, bet už šią kainą rinkčiausi kokį nors netbook analogą ir galėsite naudotis įprasta programine įranga kaip MS Word, Excel ir t.t.

Skaitymui. Dėl šios mano nuomonės gal daugelis nesutiks, bet visgi iPad yra gan sunkus (0.68 kg be 3G ir 0.73 kg su 3G), ilgą laiką jo vienoje rankoje neišlaikysi, aišku galima pasiginčyti, kad storesnė knyga gali ir daugiau sverti, bet vis vien laikyti knygą rankoje yra daug maloniau. Taip pat man didelis minusas yra blizgus ekranas kuris patogumo skaitymui tikrai neprideda.

Žiūrėti filmams. Nelabai patogus ir žiūrėti filmams, ekranas palyginus nedidelis, papildomai reikia kokio nors stovelio, kad galėtum kur nors pastatyti ir mėgautis filmu. Šiaip truputį keista, kad jokio stovelio Apple nesumastė šiam įrenginiui HTC savo naujajam protingąjam EVO 4G tokį padarė, nors estetiškai nelabai gražiai atrodo, bet manau patogu.

Naršyti. Tikriausiai jis tam ir buvo kuriamas (nesumastau kam kitam yra reikalingi 3G modeliai), bet čia ir yra jo didžiausias FAIL. Tinklapių “renderinimas” tikrai lėtas ir nepalaiko Flash. O naršant, vartotojas, mano nuomone, neturėtų pajausti jokio diskomforto, čia mano kaip, WEB programuotojo nuomonė.

Pabaigai norėčiau pasakyti, kad ne veltui paminėjau Nežinau įrašą, su kuriuo visu 100% sutinku. Nors įraše išdėstyta nuomonė gali sudaryti kitokią nuomonę, tačiau namie turiu MacBook, kišenėj Android, darbe Windows, tad naujausiom technologijom nesu abejingas. Bet iPad atvėju tiesiog nematau jokio kito panaudojimo būdo, jei nesutinkat su mano nuomone, ar turite pasiūlymų būtinai palikite komentarą.

Burbuliatorius

Šiandien teko pirmą kartą apsilankyti šioje, jau tradicinėje burbulų fiestoje. Nors su žmona pabuvojom tik gerą pusvalandį, geros nuotaikos užsikrovėm likusiai savaitei, na bent taip jau tikimės.

Keletas nuotraukų:

O čia didžiausias šiandien fotoobjektyvu pagautas burbulas: