Monthly Archives: October 2010

Kino naktis: Dar pažiūrėsim

Nors gal kiek ir pavėluotai, bet nutariau pasidalinti įspūdžiais patirtais kino nakyje su TV humoro laidos Dar pažiūrėsim geriausiomis ištraukomis.

Esam šios laidos gerbėjai nuo pat pirmosios laidos, jei neklystu nesam praleidę nei vienos pirmojo sezono laidos. Dėja apie antrąjį sezoną patylėsiu, nes vis pamirštam pasižiūrėti šią laidą, nes jau metai kaip TV įjungiame labai retai. Ir viso to kaltininkas yra vis dar TV ekranų neapleidžiantis gumos tempimas apie “didžiausią” Lietuvos skandalą. Read more »

Kuriam maketus debesyje

Jei esate tinklapių kūrėjas, dažnai prireikia greitai pamaketuoti kokį nors funkcionalumą, ar dizaino sprendimą, tam jums pagelbės paprasta lengva debesies programėle Frame Box. Įrankų nėra čia labai daug, bet pagrindiniai naudojami dizaine (formos elementai, antraštės, teksto laukai) ya ir manau to visiškai pakanka. Na o jei reikia galingesnio įrankio siūlau išbandyti Pencil.

Trumpa Nokia N8 apžvalga

Kaip jau ir buvau užsiminęs, kad darbovietėje, kartais teks pačiupinėti vieną ar kitą naują prietaisą, kaip tik šiandien mano rankose atsidūrė naujasis Nokia pasididžiavimas N8 išmanusis telefonas.  Labai daug laiko telefonui testuoti neturėjau, tad manau, kad galiu daugelyje vietų suklysti.

Dizainas

Čia greičiausiai, kiek žmonių, tiek nuomonių, bet šitas telefonas yra tiesiog labai negražus, ypač tie susiaurėjimai galuose, nugaroje, tarsi kuproje stovi kamera iš šonų pilna mygtukų ir visokiausių įėjimų ir išęjimų, kurie paslėpti po plastikiniais dangteliais.

OS ir sparta

Su Symbian OS praktikos praktiškai neturiu ir tikriausiai būtų sunku lyginti su kitomis mobiliosiomis OS. Viski šiek tiek panašumų turi su Android OS, turi keletą darbalaukių, galima įsidėti “widget’us”, programėlių sąrašas taip pat kažkiek primena Android OS, nors tikriausiai, čia kažko naujo neišmastysi. Kas liečia spartą, tai ne veltui sulyginau su Android OS, nes ne viskas taip sparčiai veikia, kaip norėtūsi, kartais jaučias toks nežymus stabdymas atidarant programą, ar pasukant ekraną 90° kampu.

Foto ir Video

12 megapikselių kamera, daug kam asocijuosis su labai gera kokybe, ar ji labai ištiesų sunku pasakyti padarius vos pora fotografijų, bet užtat labai gerą įspūdį paliko galimybė filmuoti HD kokybe, turbūt dėl šios funkcijos ir buvo įdiegta HDMI jungtis pačiam telefone. Vieną iš fotografijų galite pamatyti žemiau.

Išvados

Išvados paremtos, mano paties patirtimi ir nuomone. Jei jums reikia išmaniojo telefono ir manote, kad už Symbian OS nėra geresnių OS, ir jums visiškai nusispjaut į stilių, ar tiesiog manote, kad niekas kitas taip gerai negamina telefonų, kokius gamina Nokia, šitas telefonas skirtas jums. Asmeniškai aš žvelgčiau į naujuosius HTC ar Apple išmaniuosius telefonus.

Eksperimentinis langų kamuoliukas

Kaip visad rytais peržiūrėdamas šiandienos naujienas aptikau įdomų Javascript eksperimentą, tai kamuoliukas kuris gali keliauti tarp naršyklės langų. Įdomiausia yra tai, kad langai turi, nors šiek tiek užeiti vienas, ant kito, kad kamuoliukas galėtų “periti” į kitą langą. Taip pat nepavyks kamuoliuko perkelti į kitą lagą jei, langas buvo sukurtas, ne paspaudus nuorodą iš pagrindinio kamuoliuko lango. Pasak autoriaus tai turėtų veikti su Firefox, Google Chrome, Safari naršyklėmis, kaip visada IE visos versijos yra už borto. Žinių apie Operą nėra, jei veiks brukštelkit komentaruose. Ačiū Pawka už patvirtinimą, jog veikia ir ant Opera naršyklės.

Kaip tai atrodo:

Pažaisti galite Browser Ball

Sukam kita linkme

Ilgai mąstęs, nusprendžiau blogą pasukti kita linkme, nei planavaus iš pat pradžių, tada maščiau rašysiu apie programavimą, tai ką atrandu naujo interneto platybėse, bet tiesiog taip gavosi, kad tam neužtenka nei laiko, nei surandu įdomesnių temų. Tad nuo šiol tyliu.lt tampa eiliniu blogu, kur nebus nieko specializuoto (įdomu ar buvo :) ), kur dėsiu tai, kas man šauna į galvą, ar tai, kas man pasirodys šiek tiek įdomu… Gal dar kokią apžvalgėlę sumesiu, nes kartais darbe tenka pačiupinėti kokį įdomesnį aparatą.

Blogerio deklaracija

Deklaracijos tekstas pasiskolintas iš Rokiškis tinklaraščio.

Blogerio deklaracija

Aš esu blogeris. Tai reiškia, kad dalinuosi savo mintimis, žiniomis, patirtimi ir klaidomis su daugeliu žmonių – visais tais, kurie dėl kokių nors priežasčių aplanko mano blogą. Aš neretai klystu, aš esu tik žmogus, tačiau visvien stengiuosi padaryti kažką gero – bent jau dalintis už dyką su kitais tuo, ką turiu – ta pačia patirtimi, žiniomis, mintimis, klaidomis ir nuomonėmis. Todėl aš skelbiu savo deklaraciją. Read more »