Monthly Archives: November 2010

Priglaudžiau dar vieną projektą

Nors praėjo jau kiek daugiau nei savaitė po http://kernel.lt projekto įsigijimo, tačiau manau, kad verta apie tai paminėti. Šis projektas mane sudomino, pirmą kartą pamačius jį Uždarbis.lt skelbimuose, kažkiek laiko delsiau, svarsčiau apie galimybes ir ar turėsiu laiko jam vystyti ir plėtoti. Galų gale nusprendžiau įsigyti šį projektą ir pabandyti, kažką padaryti.

Po įsigyjimo, pirmas darbas, kurį nusprendėm padaryti, tai pakeisti platformą, nes su Drupal nesu labai artimai susipažinęs, taip pat, nejaučiu šiai sistemai didelės simpatijos, dėl jos administravimo. Nors kilo keletas nesklandumų importuojant straipsnius, bet galų gale, jau viskas buvo sutvarkyta ir paleista, ant naujos sistemos. Taip staigiai viskas įvyko ir gal būt atrodo kiek neišbaigta, nes senasis projekto talpinimo plano laikas ėjo į pabaigą, o projektą norėjosi persikeltį prie visų savo projektų, neišleidžiant papildomų pinigų.

Kaip bebūtų, jei galima taip sakyti, projektas dabar yra šiek tiek atsinaujinęs, su komanda stengiamės papildyti jį vis įvairesnėmis naujienomis, yra keletas savanorių autorių kurie sutiko kartais parašyti vieną kitą naujieną. Taip pat, jei kam yra noras, mielai kviečiame prisijungti prie komandos.

Ateityje planuojame portalą, dar šiek tiek tobulinti, pakeisti dizainą. O jei turite kokių nors minčių idėjų ar pasiūlymų, galų gale negailestingos kritikos, visa tai galite palikti komentaruose.

PHPUnit paruoštukas

Jei programuojate PHP didelias sistemas, tikriausiai neapseinate be automatinių testų, kurie taupo laiką ir sumažina klaidų galimybę. Populiariausias įrankis šiuo metu yra PHPUnit. Dzone portalas išleido šiam įrankiui paruoštuką, siekiant programuotojams padėti greičiau rašyti testus.

Read more »

Ištarkim AČIŪ (pozityvaus bloginimo diena)

Vos tik perskaitęs Vaidoto įrašą apie sumanytą Pozityvaus bloginimo dieną, nusprendžiau prie tokios akcijos prisijungti ir aš. Išsirinkti temą tikrai nebuvo lengva, tad paskutinę minutę nusprendžiau padėkoti viskam, kas man yra svarbu ar tiesiog padeda kasdieniame gyvenime.

Mozilla - ačiū už Firefox ir Thunderbird, jau nebeišsivaizduoju, nei vienos savo dienos, dirbant kompiuteriu be šių puikių pašto ir interneto naršyklės programų.

NetBeans – ačiū už puikų kodo redaktorių, kurio pagalba galiu kodą rašyti greičiau ir intuityviau…

Microsoft, Apple, Canonical – ačiū už operacines sistemas, nors kiekviena ir turi savo trūkumų, tačiau kiekviena turi ir didžiausių pliusų, taigi dar kartą ačiū už tai ką kuriate.

Twitter ir TweetDeck – puikus servisas ir puikus klientas, ačiū už tai, kad duodate galimybę susipažinti su įdomiais žmonėmis, dalintis mintimis, išgyvenimais ir sulaukiant pagalbos įvairiose srityse.

BMW – ačiū ir šiai kompanijai, nors ir už senoką, bet gerą, kiekvieną dieną mane šiltai nugabenantį į darbą :) automobilį.

15min.lt – ačiū už tai, kad turiu iš ko pragyventi ir apmokėti sąskaitas, bei už galimybę reikšti mintis ir idėjas.

Ir didžiausias AČIŪ Lietuvai už jos permainingą orą, gražius kraštovaizdžius ir nuostabius žmones.

Canonical – puslapio meta duomenys

Foto pasiskolinau iš Lazurite

Šiandien prisireikė paieškoti informacijos, kada ir kaip naudoti “canonical” meta duoemins puslapiuose. Tai ką sužinojau norėčiau pasidalinti su jumis, gal būt tai bus jums naudinga informacija.

Pirmiausiai pradėsiu nuo šio įrašo temos, tai SEO (tinklapio optimizavimas paieškos sistemoms). Daugelis tinklaraštininkų ir tinklapių kūrėjų apie tai tikriausiai žino tikrai daug, daugelis gal net ir daugiau nei aš ir tai yra gerai, nes galima bus apie tai padiskutuoti. O apie ką diskutuoti tikrai bus, nors ir gana aiški paskirtis, bet pritaikymas gali būti unikalus. Read more »