Monthly Archives: May 2011

PHPfog – debesis PHP aplikacijoms

Šiandien gavau pakvietimą išbandyti PHPfog. PHPfog yra ne kas kitas, o kaip tinklapių talpinimo paslauga debesyje. Tikriausiai žinote kas yra debesis ir aiškinti ir nereikia, o nežinantiems trumpai tariant tai tinklapių ar kitų duomenų talpinimo paslauga su dinaminiais resursais, t.y. galite bent kada padidinti turimų resursų kiekį, po to jį vėl sumažinti, o už tai atitinkamai ir mokėsite.

Grįžtant prie PHPfog, pasitinka graži ir patogi vartotojo aplinka (1 pav.) kurioje matote savo jau įdiegtas programas, mokėjimo duomenis, SSH raktus ir galimybę pasikeisti vartotojo prisijungimo duomenis. Kadangi aš vis dar neturiu jokios aplikacijos tad pabanysiu vieną sukurti ir aprašyti visą procesą pateikdamas ekrano nuotraukas.
Read more »

Du trumpi PHP patarimai

Nors su PHP dirbu jau kelis metus, bet vis atsiranda, kažkokių stebūklingų būdų kaip atlikti vieną ar kitą veiksmą. Pradėsiu vienu, neseniai atrastu patarimu, kaip skaičių paversti neigiamu, paprastai darydavau taip:

//..
$negative_var = $var * -1;
//..

Pasirodo, taip darydavau ne vien aš, bet ir visi mano kolegos, o vieną kartą atvertęs PHP dokumentaciją atradau trumpesnį būdą šitam veiksmui atlikti:

//..
$negative_var = -$var;
//..

Kitas patarimas susijęs su trumpaisiais sąlygos sakiniais, tarkim priklausomai nuo kintamojojo reikšmės norime išvesti eilutę arba nieko nedaryti, tai darydavom taip:

//..
echo $var ? '$var is true' : '';
//..

Pasirodo yra kitas būdas tai atlikti:

//..
$var and print('$var is true');
//..

Noriu pastebėti, kad ‘echo’ po ‘and’ nebeveiks, be to jeigu naudojate > PHP 5.3.x versiją galite naudoti dar patogesnį sutrumpinimą:

//..
echo !$var ?: '$var is true';
//..

Tiek šiam kartui patarimų, jei turit kokių nors pastabų, ar dar kažkokių įdomesnių metodų PHP kalboje, pasidalinkite komentaruose :)