PHPfog – debesis PHP aplikacijoms

Šiandien gavau pakvietimą išbandyti PHPfog. PHPfog yra ne kas kitas, o kaip tinklapių talpinimo paslauga debesyje. Tikriausiai žinote kas yra debesis ir aiškinti ir nereikia, o nežinantiems trumpai tariant tai tinklapių ar kitų duomenų talpinimo paslauga su dinaminiais resursais, t.y. galite bent kada padidinti turimų resursų kiekį, po to jį vėl sumažinti, o už tai atitinkamai ir mokėsite.

Grįžtant prie PHPfog, pasitinka graži ir patogi vartotojo aplinka (1 pav.) kurioje matote savo jau įdiegtas programas, mokėjimo duomenis, SSH raktus ir galimybę pasikeisti vartotojo prisijungimo duomenis. Kadangi aš vis dar neturiu jokios aplikacijos tad pabanysiu vieną sukurti ir aprašyti visą procesą pateikdamas ekrano nuotraukas.

Pirmas žingsnis kuriant naują aplikaciją duodamas pasirinkimas, kokia ar kokio tipo, tai bus aplikacija (2 pav). Pasirinkinkimas tikrai nemažas, yra populiariausi šių dienų TVS (WordPress, Drupal, Joomla), SugarCRM, PHP karkasai (CakePHP, Zend Framework, CodeIgniter), Shopify API. Taip pat galima kurti savo aplikaciją (Custom APP).

Testavimui pasirinksiu WordPress dėl jo paprastumo ir tikriausiai dauguma esate susipažinę su šia sistema. Po aplikacijos pasirinkimo reikia pasirinkti mokėjimo planą ir resursų kiekį, kadangi testuoju, pasirinksiu nemokamą (6 mėn.). Visus mokėjimo planus galite pamatyti žemiau pateiktame paveikslėlyje.

Užpildom kitus aplikacijos duomenis, šiuo atvėju, tai WordPress vartotojo vardą, slaptažodį ir domeną. Domeną galima naudoti savo arba naudoti subdomeną (xxx.phpfogapp.com), vėlgi neišlaidausiu ir pasirinksiu subdomeną (geek.phpfogapp.com). Paspaudžiam sukurti aplikaciją ir po sekundėlės patenkame į aplikacijos konsolę (4 pav.) ir laukiame kol bus sukurta nauja aplikacija. Maždaug po 2 minučių jau turėjau veikiantį WordPress tinklaraštį (5 pav.).

Aplikacijos konsolėje galime greitai pakeisti MySQL slaptaždį, yra nuoroda į phpMyAdmin. Aplikacijos kodas valdomas GIT versijavimo sistemos pagalba, t.y. syteikiama GIT repositorija, galite nustatyti, į kuriuos katalogus galės įrašinėti serveris (šiuo atvėju temos, įskiepiai ir bylos). Taip pat galimybė kurti “Environment Varibles”, pakeisti domeną ir ištrinti aplikaciją.

Tikriausiai jau pastebėjote paveikslėliuose, jog yra galimybė keisti resursų kiekį t.y. pakeisti naudojamų serverių skaičių ir duomenų bazės dydį. Dėja man šios galimybės šiuo metu neveikė, bet atrodo, kad pakeisti resursus ištiesų labai paprasta.

Pabaigai norėčiau pridurti, jog visas valdymas ištiesų labai paprastas, dokumentacija iš pirmo žvilgsnio nėra labai gausi, bet yra galimybė gyvai pasikonsultuoti. Mano nuomone, tai turėtų būti tikrai geras produktas, o kaip bus ištikro ateitis parodys.

Leave a comment ?

2 Comments.

  1. Ubisoft’s Colin Graham and Danny Belanger, who are the animation director and lead game designer at Ubisoft Montreal, respectively, talked about the things they
    enjoy hacking the most in Watch Dogs, and revealed
    a new type of hack players can make. We’re also proud to release an open source version of Hack to the public as part of our HHVM runtime platform, which will now support both Hack and PHP.
    Both teams have very strong benches, great
    big men, and solid point guards.

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>