Zend_Navigation

Šiandien pabandysiu aprašyti pastarųjų dienų įspūdžius dirbant su Zend Framework komponentu Zend_Navigation. Nuo ko norėčiau pradėti, tai kad šis komponentas pilnas ir pliusų ir minusų, tad konkrečių išvadų nepateiksiu.

Pliusai

Komponentas tiek pliusų, tiek minusų turi panšiai, tai gal pradėsiu nuo pliusų. Pirmas pliusas būtų, tai, kad tai išties puikus komponentas, dirbant su tinklapio hierarchiniu medžiu. Visas medis gali būti aprašytas konfigūracijoj, arba papildytas reikiamose vietose.

Konfigūruojamas taip pat, paprastai kaip ir kiti komponentai, per INI bylas, PHP masyvą, arba XML. Sudaromas paprastas nuorodų medis, pavyzdžius galite pasižiūrėti oficialioje dokumentacijoje.

Atvaizdavimo pagalbininkų (View Helpers) komponentas taip pat turi nemažai, pavyzdžiui menu(), breadcrumbs(), sitemap(). Kurie analogiškai, atspausdina meniu, atvaizduoja “trupius” t.y. kelią kokiame puslapyje dabar esat, ir suformatuotą XML, kurį galite įkelti į Google ar kitas paieškos sistemas, kad jūsų tinklapis būtų greičiau suindeksuojamas (SEO specialistai pataisykit jeigu klystu).

Minusai

Kaip bebūtų gaila, šiame komponente radau ir minusų (o gal tik “tarpinės bėdos”). Man labiausiai nepatiko, kad jis ne toks jau lankstus kaip norėtųsi, aišku, galima būtų prisitaikyti viską, bet tai juk “framework” komponentas, nenoriu aš jo perrašinėti ir gaišti laiko, kad gauti norimą rezultatą. O rezultato aš noriu paprasto, įdėti šaką kuri būtų neatvaizduojama meniu, o būtų atvaizduojama “trupiniuose”. Dar nepatiko ir tai, nors jau nurodęs konfigūracijoj visą medį ir atrodo, jog komponentas turėtų žinoti kokius “trupinėlius” paišyti, bet visgi jam dar reikia asmeniškai pasakyti, ka kaip paišyti. Ir gal didžiausias minusas yra tas, kad resursų suvartojimas nėra labai jau proporcingas gaunamam rezultatui.

Leave a comment ?

3 Comments.

  1. Tai ta prasme generuoja visą pilną medį, nors išskleista tik viena konkreti šaka? Btw iš XML'o tu generuoji ar iš duombazės?

    • Naudoju PHP masyva :) O jam reikalingas "beveik" pilanas medis, bent pagrindines sakos t.y. statines turetu buti.

  2. Hi there, I believe your site might be having web browser compatibility problems.
    When I look at your blog in Safari, it looks fine however, when opening in Internet Explorer, it’s got some
    overlapping issues. I merely wanted to give you a quick heads up!
    Aside from that, wonderful site!

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>