Tag Archives: Firefox

Mano darbalaukis

Gal kam ir keistai pasirodys tos visos akcijos atrakcijos, bet prisidėsiu ir aš prie Insider akcijos “Paviešink savo darbalaukį“. Kadangi esu tiek Linux, tiek Windows sistemų vartotojas, būtų teisinga pateikti abiejų sistemų darbalaukis, tačiau šiuo metu esu Linux aplinkoje, tai teks pasitenkinti tik, šios sitemos darbalaukiu, be to jie mažai kuo skiriasi, darbalaukio fonas tas pats, ant jo praktiškai nieko nėra, užduočių juostoje irgi 90% ikonų tų pačių arba analogiškų.

Mano duagiausiai naudojamos programos būtų:

Chrome – daugiausiai naršymui laisvalaikiui, paštui, RSS skaitymui, užrašams (catch.com), twitter ir kitos cloud paslaugos.
Firefox – tai mano darbinė aplinka, kadangi esu “web developeris”, Firefox yra tobulas įrankis kurti interneto projektams.
NetBeans – programavimui naudojamas IDE
Skype – bendravimui su šeima ir bendradarbiais
Terminal (Linux)/Total Commander(Win) – terminal aišku naudoju Linux aplinkoje, įvairiems dalykams GIT, SVN, apt-get it ktiti reikaliukai, o Windows terpėje tam daugiausiai naudoju Total Commander

Įdomi Firefox klaida vykdant regex.test()

Nepersianiausiai teko susidurti su gan įdomia klaida Firefox naršyklėje vykdant JavaScript’e reguliarų išsireiškimą (vertimą pasiskolinau iš UAB Fromris) su modifikatorium g.

Tarkim jei jūs turit kokią nors išraišką kuriai reikalingas modifikatorius g, jums ši išraiška suveiks tik kas antrą kartą, tad jei susidursite su tokia, gan keista problema, turėkite tai omenyje. Ši klaida pasitaikė tik Firefox naršyklėje, nors internete toko rasti, kad tas pats buvo ir Chrome naršyklėje, bet dėl greito tobulinimo, greičiausiai ji seniausiai ištaisyta.

Ištarkim AČIŪ (pozityvaus bloginimo diena)

Vos tik perskaitęs Vaidoto įrašą apie sumanytą Pozityvaus bloginimo dieną, nusprendžiau prie tokios akcijos prisijungti ir aš. Išsirinkti temą tikrai nebuvo lengva, tad paskutinę minutę nusprendžiau padėkoti viskam, kas man yra svarbu ar tiesiog padeda kasdieniame gyvenime.

Mozilla - ačiū už Firefox ir Thunderbird, jau nebeišsivaizduoju, nei vienos savo dienos, dirbant kompiuteriu be šių puikių pašto ir interneto naršyklės programų.

NetBeans – ačiū už puikų kodo redaktorių, kurio pagalba galiu kodą rašyti greičiau ir intuityviau…

Microsoft, Apple, Canonical – ačiū už operacines sistemas, nors kiekviena ir turi savo trūkumų, tačiau kiekviena turi ir didžiausių pliusų, taigi dar kartą ačiū už tai ką kuriate.

Twitter ir TweetDeck – puikus servisas ir puikus klientas, ačiū už tai, kad duodate galimybę susipažinti su įdomiais žmonėmis, dalintis mintimis, išgyvenimais ir sulaukiant pagalbos įvairiose srityse.

BMW – ačiū ir šiai kompanijai, nors ir už senoką, bet gerą, kiekvieną dieną mane šiltai nugabenantį į darbą :) automobilį.

15min.lt – ačiū už tai, kad turiu iš ko pragyventi ir apmokėti sąskaitas, bei už galimybę reikšti mintis ir idėjas.

Ir didžiausias AČIŪ Lietuvai už jos permainingą orą, gražius kraštovaizdžius ir nuostabius žmones.

Eksperimentinis langų kamuoliukas

Kaip visad rytais peržiūrėdamas šiandienos naujienas aptikau įdomų Javascript eksperimentą, tai kamuoliukas kuris gali keliauti tarp naršyklės langų. Įdomiausia yra tai, kad langai turi, nors šiek tiek užeiti vienas, ant kito, kad kamuoliukas galėtų “periti” į kitą langą. Taip pat nepavyks kamuoliuko perkelti į kitą lagą jei, langas buvo sukurtas, ne paspaudus nuorodą iš pagrindinio kamuoliuko lango. Pasak autoriaus tai turėtų veikti su Firefox, Google Chrome, Safari naršyklėmis, kaip visada IE visos versijos yra už borto. Žinių apie Operą nėra, jei veiks brukštelkit komentaruose. Ačiū Pawka už patvirtinimą, jog veikia ir ant Opera naršyklės.

Kaip tai atrodo:

Pažaisti galite Browser Ball