Tag Archives: HTML

Kaip pakeisti formos atributą action?…

Šis įrašas tikriausiai bus paskutinis šiais metais, ir džiaugiuos, kad jis galbūt bus naudingas ir kitiems, o gal kas nors parodys paprastesnį sprendimą man iškilusiai problemai.
Taigi taip susiklostė, kad prisireikė dinamiškai keisti formos atributą “action”, viskas atrodytų labai paprasta, vos pora JavaScript eilučių…
$("#my-form").attr('action', 'http://www.my-super-duper.com/post-url');
… ir problemos nebėra, tačiau mano atvėju tai negelbėjo, nes mano formoje buvo paslėptas input elementas, kurio pavadinimas buvo “action”, o mielas programuotojų draugas Internet Explorer 7 jį pamatęs tokioje situacijoje ima ir pasimeta, ir nebežino ką daryti. Paprasčiausias būdas tikriausiai atsisakyti paslėpto elemento vardu “action”, tiesiog kartais tai padaryti neleidžia aplinkybės (trečios šalies kodas ir pan.), tad tenka sugudrauti…

//...
var form = $('#my-form');
form.children('input[name=action]').remove();
form.attr('action', 'http://www.my-super-duper.com/post-url');
from.append($('<input type="hidden" name="action" value="1" />'));
//...

Gudrybė paprasta, iš formos pašalinam elementą vardu “action”, pakeičiam formos atributo “action” reikšmę ir formoje sukuriame naują elementą vardu “action” ir taip paprastai apgauname IE7. Dar šiokia tokia pastabėlė, bent jau man, prieš darant pakeitimus atribute, jis turėjo būti užpildytas, t.y. negali būti tuščias.

Tikiuos bent jau ateityje padėsiu kam nors sutaupyti bent keleta minučių :)

Su praėjusiom šventėm ir laimingų Naujųjų metų :)

Canonical – puslapio meta duomenys

Foto pasiskolinau iš Lazurite

Šiandien prisireikė paieškoti informacijos, kada ir kaip naudoti “canonical” meta duoemins puslapiuose. Tai ką sužinojau norėčiau pasidalinti su jumis, gal būt tai bus jums naudinga informacija.

Pirmiausiai pradėsiu nuo šio įrašo temos, tai SEO (tinklapio optimizavimas paieškos sistemoms). Daugelis tinklaraštininkų ir tinklapių kūrėjų apie tai tikriausiai žino tikrai daug, daugelis gal net ir daugiau nei aš ir tai yra gerai, nes galima bus apie tai padiskutuoti. O apie ką diskutuoti tikrai bus, nors ir gana aiški paskirtis, bet pritaikymas gali būti unikalus. Read more »

Naujas tinklalapių dizainerių “paruoštukas”

W3C pristatė naują pagalbininką tinklapių dizaineriams. Šis paruoštukas yra įpatingas ne tik tuo, kad rasite visą detalią informaciją apie HTML, CSS, SVG ir XPath elementus, bet ir patarimus, kaip tinklapį pritaikyti mobiliems prietaisams. Taip pat yra patarimų apie svetainės prieinamumą, internacionalizaciją ir specialių HTML kodų panaudojimą svetainėse.

Read more »

Naujas universalus W3C įrankis HTML/CSS klaidų tikrinimui

Norint, kad svetainė būtų atvaizduojama teisingai visose naršyklėse, reikalinga, kad HTML bei CSS būtų parašyti tvarkingai. W3C įrankių pagalba lengvai rasite HTML bei CSS klaidas.

Read more »

Tinklapius kurkime lengviau

Šiuo straipsneliu pabandysiu padėti naujiems, gal kiek daugiau pažengusiems tinklapių kūrėjams. Kiekvienas, kuris nusprendė savo ateitį sieti su tinklapių kūrimu turėtų naudoti jiems darbą lengvinančius produktus. Programuotojai naudoti MVC karkasą, HTML dizaineriai CSS “reset” (neradau atitikimo lietuvių kalboje) arba CSS karkasą.
Read more »

Testuojam puslapius su Internet Explorer įvairiomis versijomis

Jei kuriate tinklapių dizainus, tiksliau juos karpote ir koduojete kaip žinoma, juos reikia pratestuoti ant įvairiausių interneto naršyklių. Didelės problemos nėra nes visos naršyklės gali būti atsisiūstos ir įdiegtos. Tačiau ką daryti jei reikia puslapį pratestuoti su skirtingomis Internet Explorer versijomis? Šiandien atėjus į darbą kolega parodė ištiesų neblogą įrankį IETester. Nors įrankis nėra išbaigtas (alpha versija), tačiau gana patogus, galima papildomai įsidiegti “Debug Bar” kuris kažkiek primena Firefox įskiepį Firebug. Su IETester galite ištestuoti dizainą su šiomis Internet Explorer versijomis: IE5.5, IE6, IE7, IE8.

ietester