Tag Archives: linux

Mano darbalaukis

Gal kam ir keistai pasirodys tos visos akcijos atrakcijos, bet prisidėsiu ir aš prie Insider akcijos “Paviešink savo darbalaukį“. Kadangi esu tiek Linux, tiek Windows sistemų vartotojas, būtų teisinga pateikti abiejų sistemų darbalaukis, tačiau šiuo metu esu Linux aplinkoje, tai teks pasitenkinti tik, šios sitemos darbalaukiu, be to jie mažai kuo skiriasi, darbalaukio fonas tas pats, ant jo praktiškai nieko nėra, užduočių juostoje irgi 90% ikonų tų pačių arba analogiškų.

Mano duagiausiai naudojamos programos būtų:

Chrome – daugiausiai naršymui laisvalaikiui, paštui, RSS skaitymui, užrašams (catch.com), twitter ir kitos cloud paslaugos.
Firefox – tai mano darbinė aplinka, kadangi esu “web developeris”, Firefox yra tobulas įrankis kurti interneto projektams.
NetBeans – programavimui naudojamas IDE
Skype – bendravimui su šeima ir bendradarbiais
Terminal (Linux)/Total Commander(Win) – terminal aišku naudoju Linux aplinkoje, įvairiems dalykams GIT, SVN, apt-get it ktiti reikaliukai, o Windows terpėje tam daugiausiai naudoju Total Commander

Gnome 3 (shell) – priežastis mylėti Linux

Tikrai nenoriu, kad šis įrašas taptų dar vienu Windows vs Linux įrašu, todėl iškarto noriu pasakyti, kad viskas, kas šiame įraše paminėta yra iš asmeninės patirties, ar iš asmeninių poreikių.

Kodėl verta mylėti Linux dėl Gnome 3, ogi dėl sąsajos draugiškumo ir patogumo kasdieniniame naudojime. Tiesa šio įrašo būtų nebuvę dar kuris laikas, nes vos prieš 2 dienas nebuvau toks tikras dėl šios minties. Priežastis labai paprasta, išgirdęs, kad išleista nauja Gnome versija Linux OS, nusprendžiau ją išbandyti su savo Ubuntu 10.10. Susiradau internete, kaip įdiegti naują sąsają, bet po kelių dienų naudojimo supratau, kad tai ką aš naudoju nebuvo išbaigta, truko kažkokių smulkmenų ir erzino kai kurie niuansai. Pasirodo visa to priežastis ta, jog aš įsidiegiau, kažkokią dev versiją kuri atrodo taip:

Pasidomėjus daugiau, radau kaip įsidiegti galutinę Gnome 3 versiją (vadovavausi šiuo gidu). Pasinaudojęs vos parą galiu teigti, jog Gnome 3 UI yra daug draugiškesnis ir patogesnis nei Windows ar OS X. Paminėsiu keletą dalykų, kurie man patinka naujoje Gnome versijoje:

greitas programų pasiekiamumas – vos kelių klavišų paspaudimu galiu paleisti pageidaujamą programą

languose panaikinti nereikalingi mygtukai – “minimize” mygtukas man visada atrodė visiškai nereikalingas, maximize naudodavau (nors OS X sistemoje jis bevertis :D ), bet vienoi 1 pelės paspaudimo man tikrai nesunku paspausti 2 kartus ant lango antraštės

padeda atprasti nuo darbalaukio priklausomybės – darbalaukis, tai dar viena mano nuomone nereikalinga funkcija, dažniausiai jį išvystu tik įjungęs kompiuterį ir jį išjungdamas, todėl jis man visiškai nereikalingas, o Gnome 3 aplinkoje, padėtas nuorodas į programas ar katalogus, bus ne taip lengva pasiekti.

Nepaisant, viso šito gėrio yra keletas niuansų kurie ir man nepatinka, vienas iš jų, tai, kad sunku pasiekti sisteminius įrankius, bet tai gali būti kokios nors diegimo klaidos, ar tiesiog nežinojimas kokių nors įrankių. O man šią bėdą padeda lengvai išspręsti Gnome Do įrankis.

Tikiu, kad Gnome 3 (shell) su kiekvienu atnaujinimu bus vis geresnis ir tai bus priežastis, kodėl verta mylėti Linux vis labiau.