Tag Archives: PHP

Du trumpi PHP patarimai

Nors su PHP dirbu jau kelis metus, bet vis atsiranda, kažkokių stebūklingų būdų kaip atlikti vieną ar kitą veiksmą. Pradėsiu vienu, neseniai atrastu patarimu, kaip skaičių paversti neigiamu, paprastai darydavau taip:

//..
$negative_var = $var * -1;
//..

Pasirodo, taip darydavau ne vien aš, bet ir visi mano kolegos, o vieną kartą atvertęs PHP dokumentaciją atradau trumpesnį būdą šitam veiksmui atlikti:

//..
$negative_var = -$var;
//..

Kitas patarimas susijęs su trumpaisiais sąlygos sakiniais, tarkim priklausomai nuo kintamojojo reikšmės norime išvesti eilutę arba nieko nedaryti, tai darydavom taip:

//..
echo $var ? '$var is true' : '';
//..

Pasirodo yra kitas būdas tai atlikti:

//..
$var and print('$var is true');
//..

Noriu pastebėti, kad ‘echo’ po ‘and’ nebeveiks, be to jeigu naudojate > PHP 5.3.x versiją galite naudoti dar patogesnį sutrumpinimą:

//..
echo !$var ?: '$var is true';
//..

Tiek šiam kartui patarimų, jei turit kokių nors pastabų, ar dar kažkokių įdomesnių metodų PHP kalboje, pasidalinkite komentaruose :)

PHP skripto vykdymo laikas ir dar viena gudrybė

Kartais tikrai naudinga matyti per kiek laiko PHP sugeneruoja puslapį ar tam tikras jo dalis. Internete rasite tikrai nemažai pavyzdžių kaip tai atlikti, kad ir šiandieninis SkaitykIT.lt įrašas “Kaip su PHP greitai pamatuoti skripto vykdymo laiką“, išties detalus straipsniukas, dėja pasigedau komentavimo tame straipsnyje, nes norėjau pasidalinti dar viena gudrybe, kurią atradau visai neseniai ir manau pravers daugeliui.
Read more »

PHPUnit paruoštukas

Jei programuojate PHP didelias sistemas, tikriausiai neapseinate be automatinių testų, kurie taupo laiką ir sumažina klaidų galimybę. Populiariausias įrankis šiuo metu yra PHPUnit. Dzone portalas išleido šiam įrankiui paruoštuką, siekiant programuotojams padėti greičiau rašyti testus.

Read more »

Zend_Navigation

Šiandien pabandysiu aprašyti pastarųjų dienų įspūdžius dirbant su Zend Framework komponentu Zend_Navigation. Nuo ko norėčiau pradėti, tai kad šis komponentas pilnas ir pliusų ir minusų, tad konkrečių išvadų nepateiksiu.

Read more »

NoRecordExists su Zend Framework ir Doctrine

Gal jau pats metas būtų pradėti tesėti pažadus apie kuriuos rašiau šių metų pradžioje. Ištikro tai truputi kaip ir gėda :) nes truputį aptingau tiek su darbais, tiek su tinklaraščio rašymu.

Vis dėlto aš norėčiau su jumis pasidalinti paprastu “validatorium” (prisipažinsiu nežinau lietuviško atitikmens) kuris patikrina ar tam tikras įrašas tam tikroje duomenų bazės lenteleje neegzistuoja. Sukurtas pagal originalų Zend_Framework_Validate_Db_NoRecordExists, bet vietoi įprasto Zend_Db_Table panaudotos Doctrine ORM.

Validator’ių rasite mano github’e, kaip visada nuomones, patarimai, pastabos ir t.t. visda laukiami :)

PHP konferencija 2010

Jau galvojau, kad šiais metais PHP konferencijos nebus, kaip visai netyčia Google paieškojau “php konferencija 2010″, kaip sakoma “Kas ieško tas ir randa”, taip ir man nutiko. Read more »

PHP karkasai – Zend Framework ir CodeIgniter

Šiuo metu internete yra daug įvairiausių PHP karkasų (Yii, Kohana, Doo, CakePHP, CodeIgniter, Symfony, Seagul, Zend Framework ir daug kitų) ir dažnai iškyla klausimas kurį pasirinkti, kuris geresnis, kuris greitesnis ir pan.
Read more »

Naujas projektukas

Naujas mano mažas projektukas. Truputėlis Zend Framework, jQuery, HTML ir CSS.
Read more »

Zend_Captcha apsauga jūsų formoms

Taigi šiandien pagaliau galutinai susitvarkius su projekto forma, kurią nusprendžiau apsaugoti Zend_Captcha. Ankščiau buvau išbandęs Zend_Captcha_ReCaptcha, tačiau man jis nelabai patiko, dėl to kad truputėlį lėtokai veikė, ir gal nelabai tinkamas lietuvaičių auditorijai. Todėl ilgai negalvodamas nusprendžiau panaudoti Zend_Captcha_Image.

Read more »

Verta paskaityti #3

Naudingos svetainės ir informaciniai šaltiniai apie PHP programavimą ir ne tik.
Read more »