Tag Archives: Ubuntu

Gnome 3 (shell) – priežastis mylėti Linux

Tikrai nenoriu, kad šis įrašas taptų dar vienu Windows vs Linux įrašu, todėl iškarto noriu pasakyti, kad viskas, kas šiame įraše paminėta yra iš asmeninės patirties, ar iš asmeninių poreikių.

Kodėl verta mylėti Linux dėl Gnome 3, ogi dėl sąsajos draugiškumo ir patogumo kasdieniniame naudojime. Tiesa šio įrašo būtų nebuvę dar kuris laikas, nes vos prieš 2 dienas nebuvau toks tikras dėl šios minties. Priežastis labai paprasta, išgirdęs, kad išleista nauja Gnome versija Linux OS, nusprendžiau ją išbandyti su savo Ubuntu 10.10. Susiradau internete, kaip įdiegti naują sąsają, bet po kelių dienų naudojimo supratau, kad tai ką aš naudoju nebuvo išbaigta, truko kažkokių smulkmenų ir erzino kai kurie niuansai. Pasirodo visa to priežastis ta, jog aš įsidiegiau, kažkokią dev versiją kuri atrodo taip:

Pasidomėjus daugiau, radau kaip įsidiegti galutinę Gnome 3 versiją (vadovavausi šiuo gidu). Pasinaudojęs vos parą galiu teigti, jog Gnome 3 UI yra daug draugiškesnis ir patogesnis nei Windows ar OS X. Paminėsiu keletą dalykų, kurie man patinka naujoje Gnome versijoje:

greitas programų pasiekiamumas – vos kelių klavišų paspaudimu galiu paleisti pageidaujamą programą

languose panaikinti nereikalingi mygtukai – “minimize” mygtukas man visada atrodė visiškai nereikalingas, maximize naudodavau (nors OS X sistemoje jis bevertis :D ), bet vienoi 1 pelės paspaudimo man tikrai nesunku paspausti 2 kartus ant lango antraštės

padeda atprasti nuo darbalaukio priklausomybės – darbalaukis, tai dar viena mano nuomone nereikalinga funkcija, dažniausiai jį išvystu tik įjungęs kompiuterį ir jį išjungdamas, todėl jis man visiškai nereikalingas, o Gnome 3 aplinkoje, padėtas nuorodas į programas ar katalogus, bus ne taip lengva pasiekti.

Nepaisant, viso šito gėrio yra keletas niuansų kurie ir man nepatinka, vienas iš jų, tai, kad sunku pasiekti sisteminius įrankius, bet tai gali būti kokios nors diegimo klaidos, ar tiesiog nežinojimas kokių nors įrankių. O man šią bėdą padeda lengvai išspręsti Gnome Do įrankis.

Tikiu, kad Gnome 3 (shell) su kiekvienu atnaujinimu bus vis geresnis ir tai bus priežastis, kodėl verta mylėti Linux vis labiau.

Ištarkim AČIŪ (pozityvaus bloginimo diena)

Vos tik perskaitęs Vaidoto įrašą apie sumanytą Pozityvaus bloginimo dieną, nusprendžiau prie tokios akcijos prisijungti ir aš. Išsirinkti temą tikrai nebuvo lengva, tad paskutinę minutę nusprendžiau padėkoti viskam, kas man yra svarbu ar tiesiog padeda kasdieniame gyvenime.

Mozilla - ačiū už Firefox ir Thunderbird, jau nebeišsivaizduoju, nei vienos savo dienos, dirbant kompiuteriu be šių puikių pašto ir interneto naršyklės programų.

NetBeans – ačiū už puikų kodo redaktorių, kurio pagalba galiu kodą rašyti greičiau ir intuityviau…

Microsoft, Apple, Canonical – ačiū už operacines sistemas, nors kiekviena ir turi savo trūkumų, tačiau kiekviena turi ir didžiausių pliusų, taigi dar kartą ačiū už tai ką kuriate.

Twitter ir TweetDeck – puikus servisas ir puikus klientas, ačiū už tai, kad duodate galimybę susipažinti su įdomiais žmonėmis, dalintis mintimis, išgyvenimais ir sulaukiant pagalbos įvairiose srityse.

BMW – ačiū ir šiai kompanijai, nors ir už senoką, bet gerą, kiekvieną dieną mane šiltai nugabenantį į darbą :) automobilį.

15min.lt – ačiū už tai, kad turiu iš ko pragyventi ir apmokėti sąskaitas, bei už galimybę reikšti mintis ir idėjas.

Ir didžiausias AČIŪ Lietuvai už jos permainingą orą, gražius kraštovaizdžius ir nuostabius žmones.