Tag Archives: Zend Framework

Zend Framework klasių įkrovimo optimizavimas

Šiuo įrašu, noriu tik pranešti, kad mano angliškame tinklaraštyje, atsirado naujas įrašas apie klasių įkrovimą Zend Framework aplikacijoje. Jei programuojate būtent su Zend Framework, manau tai jusm turėtų būti įdomu. Taigi įrašas Faster class loading in Zend Framework application.

Ir dar kartelį pasikartosiu, jog anglų gramatika (na gerai, ne vien anglų :) ) man sekas nekaip, todėl jei pastebėsit klaidelių praneškit.

Zend_Navigation

Šiandien pabandysiu aprašyti pastarųjų dienų įspūdžius dirbant su Zend Framework komponentu Zend_Navigation. Nuo ko norėčiau pradėti, tai kad šis komponentas pilnas ir pliusų ir minusų, tad konkrečių išvadų nepateiksiu.

Read more »

NoRecordExists su Zend Framework ir Doctrine

Gal jau pats metas būtų pradėti tesėti pažadus apie kuriuos rašiau šių metų pradžioje. Ištikro tai truputi kaip ir gėda :) nes truputį aptingau tiek su darbais, tiek su tinklaraščio rašymu.

Vis dėlto aš norėčiau su jumis pasidalinti paprastu “validatorium” (prisipažinsiu nežinau lietuviško atitikmens) kuris patikrina ar tam tikras įrašas tam tikroje duomenų bazės lenteleje neegzistuoja. Sukurtas pagal originalų Zend_Framework_Validate_Db_NoRecordExists, bet vietoi įprasto Zend_Db_Table panaudotos Doctrine ORM.

Validator’ių rasite mano github’e, kaip visada nuomones, patarimai, pastabos ir t.t. visda laukiami :)

Nauji metai nauji vėjai

Na pagaliau sulaukėme naujų metų, naujo dešimtmečio pradžios… Šiame įraše nesistengsiu apžvelgti, kas buvo 2009 ar praeitame dešimtmetyje gero ar blogo. Verčiau žiūrėkime į priekį t.y. ką nuveiksime ateityje. Read more »

PHP karkasai – Zend Framework ir CodeIgniter

Šiuo metu internete yra daug įvairiausių PHP karkasų (Yii, Kohana, Doo, CakePHP, CodeIgniter, Symfony, Seagul, Zend Framework ir daug kitų) ir dažnai iškyla klausimas kurį pasirinkti, kuris geresnis, kuris greitesnis ir pan.
Read more »

Naujas projektukas

Naujas mano mažas projektukas. Truputėlis Zend Framework, jQuery, HTML ir CSS.
Read more »

Zend_Captcha apsauga jūsų formoms

Taigi šiandien pagaliau galutinai susitvarkius su projekto forma, kurią nusprendžiau apsaugoti Zend_Captcha. Ankščiau buvau išbandęs Zend_Captcha_ReCaptcha, tačiau man jis nelabai patiko, dėl to kad truputėlį lėtokai veikė, ir gal nelabai tinkamas lietuvaičių auditorijai. Todėl ilgai negalvodamas nusprendžiau panaudoti Zend_Captcha_Image.

Read more »

Tinklapius kurkime lengviau

Šiuo straipsneliu pabandysiu padėti naujiems, gal kiek daugiau pažengusiems tinklapių kūrėjams. Kiekvienas, kuris nusprendė savo ateitį sieti su tinklapių kūrimu turėtų naudoti jiems darbą lengvinančius produktus. Programuotojai naudoti MVC karkasą, HTML dizaineriai CSS “reset” (neradau atitikimo lietuvių kalboje) arba CSS karkasą.
Read more »

Bylų užkrovimas į serverį naudojant Zend Framework

Mano paties rašytas straipsniukas, kaip Zend Framework pagalba lengvai užkrauti bylas į serverį. Tikiuosi rasite naudingos informacijos.

Read more »

Šriftai programavimui

Visur ieškom patogumo, kodėl jo nesusidarius ir savo redaktoriaus lange? Read more »